Szlachetna Paczka 2022

Szanowni Państwo,

Ambasada RP w Brukseli chciałaby kolejny już raz zaprosić Państwa do wzięcia udziału w akcji „Świąteczna Paczka” i tym samym udzielenia wsparcia osobom najbardziej potrzebującym.

W tym roku chcielibyśmy wywołać uśmiech na twarzach prawie 100 dzieci – z terenu całej Belgii oraz 2 ośrodków w Polsce - Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu oraz Regionalnej Placówce Opiekuńczo-Terapeutycznej w Jarosławiu. My jako rodzina wojskowa z Brukseli, Mons i Brunssum podejmiemy trud przygotowania 21 paczek podopiecznych polskich ośrodków.

Poniżej znajdą Państwo link z listą dzieci wraz z opisem ich potrzeb. Jeśli ktoś z Państwa zdecyduje się wesprzeć naszą akcję, bardzo proszę wejść na link, gdzie wpisując imię i nazwisko, garnizon oraz sposób kontaktu w odpowiednim wierszu zadeklarujecie swoją chęć obdarowania danego dziecka. W celu rozłożenia kosztów poszczególnych paczek do każdego dziecka chcielibyśmy zebrać co najmniej po 4 chętne osoby, które we własnym gronie ustalą szczegóły, skompletują paczkę i dostarczą ją nie później niż do 12 grudnia 2022 r.

Bardzo proszę o dopilnowanie, by paczki były opisane wg następującego schematu: numer z listy (oznaczony na czerwono) + imię dziecka (oznakowanie umożliwi nam na prawidłowe rozdanie paczek).

Punkty zbiórki:

MONS: WAG PNPW

BRUKSELA: Sekretariat PPW

BRUNSSUM: WAG

LINK DO ZAPISÓW

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej akcji i zostanie Świętym Mikołajem dla osób najbardziej potrzebujących.

Ks. ppłk Grzegorz Przewrocki

Spotykamy się
na cotygodniowej Eucharystii w języku polskim w East Chapel
o godz. 12.30.

w każdą niedzielę

DSC_0589_1_edited.jpg

Pierwsza Komunia Święta w Jemappes

W dwie kolejne niedziele 9 i 16 maja dzieci z naszej wspólnoty przystąpiły do Pierwszej Komunii świętej. Ten moment zostanie na zawsze w naszych sercach, naznaczony wytycznymi z powodu covid-19, bez gości, rodziny i bez przyjaciół, skromny, a jednak piękny, jedyny, wyjątkowy.

IMG_4527_edited.jpg

Bierzmowanie w warunkach pandemii

Aby zachować obowiązujące przepisy sanitarne, bierzmowanie w tym roku zostało zorganizowane w 5 grupach. Determinacja ks. kapelana Grzegorza Przewrockiego, aby mimo utrudnień bierzmowanie odbyło się w tym roku, poświęcenie pani Bernadetty Gronek w przygotowanie młodzieży, starania wielu osób w organizację, przychylność wspólnoty z Jemappes, są budującym świadectwem żywej wiary i oddania Bogu. Dziękujemy! Galeria w przygotowaniu.

87E10774-A281-441F-A7DF-3A400D2B4E37_edited.jpg

Podziękowania dla księdza Pawła Piontka

Sytuacja epidemiczna spowodowała, że nie mogliśmy godnie pożegnać naszego poprzedniego kapelana ks. Pawła Piontka. W dniu 30 października br. Zastępca Polskiego Narodowego Przedstawiciela Wojskowego przy SHAPE Pan płk Paweł Marcinkowski, podczas swojego pobytu w Poznaniu i podziękował za ogromny trud, zaangażowanie i pełnioną przez lata posługę duszpasterską księdzu Pawłowi.

image1.jpeg

Msze w Jemappes

Utrudnienia spowodowane przez covid-19 zmusiły nas do znalezienia tymczasowego miejsca na sprawowanie liturgii dla naszej społeczności. Pierwsza polska msza w Jemappes odbyła się w niedzielę 6 września pod przewodnictwem księdza Grzegorza Przewrockiego, naszego nowego kapelana.

IMG_8218_edited.jpg

Świąteczna Paczka 2019

W tym roku przyłączyliśmy się do akcji Świąteczna Paczka wspomagając podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Broniszewicach prowadzonego przez Siostry Dominikanki. Wiele osób z naszej wspólnoty włączyło się w przygotowanie paczek zaspokajających indywidualne potrzeby i marzenia innych.

IMG_7949_edited.jpg

Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości jest dla nas szczególną okazją do spotkania w gronie polonijnym nie tylko związanym z SHAPE. I chociaż charakter tego wieczoru był oficjalny, jednak była to bardzo nasza uroczystość, rozpoczęta mszą świętą w intencji Ojczyzny.

IMG_7609_edited.jpg

Kawiarnia małżeńska

W październiku Reception Hall zamienił się w nastrojową kawiarnię dla małżeńst, aby w codziennym pośpiechu i rutynie znaleźć nieco czasu na coś extra dla żonyi dla  męża. Przy muzyce i kawie, w kameralnej atmosferze rozmawialiśmy przede wszystkim na temat różnic i podobieństw w naszych małżeństwach. Mini warsztaty oparte na dialogu, a zorganizowane przez Kościół Domowy.

IMG_7609_edited_edited.jpg

Wydarzenia z ubiegłych lat