top of page

Caritas i 1%

Wśród nas są ci, którzy chcą pomóc, jak również ci, którzy tej pomocy potrzebują. Zachęcamy do wsparcia osób żyjących pośród nas, czyli tych które są lub były częścią naszej polskiej SHAPE’owej wspólnoty. Poniżej prezentacja trzech chłopców, dla których można przekazać wsparcie finansowe:

Tomek Michalski

 

Tomek urodził się 5 kwietnia 2009 roku. Stan jego zdrowia był zupełnym zaskoczeniem pomimo pełnej kontroli lekarskiej w ciąży. Oprócz wady stóp - tak zwanego SKS i przewężeń amiotycznych lewego podudzia oraz palców prawej stopy, Tomek całkowicie nie ma wyksztalconej lewej rączki i barku. Czas przyniósł i przynosi wiele zmian na lepsze. Po licznych zabiegach i rehabilitacji Tomek chodzi, a raczej biega. Przyszedł też czas na protezę ręki. Oprócz potrzeb typowo funkcjonalnych chodzi o opóźnienie skoliozy. Brak jednej ręki to zaburzenie naturalnej symetrii ciała, co powoduje "przeważanie" na jedną stronę i w rezultacie skoliozę. Według ortopedów, w przypadku Tomka protezowanie może ten proces opóźnić, dlatego więc jest takie ważne. Jedna proteza jednak nie wystarczy. Tomek rośnie bardzo szybko, a jego sztuczna ręka za nim nie nadąża, dlatego musi być często zastępowana większą, odpowiednią dla niego na kolejnym etapie rozwoju.

1% podatku

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

nr KRS: 0000037904

koniecznie z dopiskiem:

7932 MICHALSKI Tomasz

 

Darowizny

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa

nr konta: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 

w treści przelewu: "Darowizna na rzecz: 7932, MICHALSKI Tomasz"

 

Bartek Zdunkowski

 

Bartek urodził się w 1999 roku zdrowy, 9 punktów Apgar, ale po pierwszej dobie w wyniku opryszczkowego zapalenia mózgu nastąpiło porażenie centralnego układu nerwowego i zanik gałek ocznych. Dołączyła epilepsja. Życie Bartka i jego bliskich jest walką. Pokonali ogromną przeczulicę słuchowo-dotykową, która wywoływała po kilka napadów padaczki dziennie, uniemożliwiając jakikolwiek kontakt z otoczeniem. Bartek nie chodzi i nie siedzi, ale podtrzymywany przestawia nogi, a pod wpływem dobrego argumentu, np. "kąpiel" jakby biegnie do wanny. Mimo, że jest niewidomy, uczy się oglądać świat inaczej. Bardzo dużo rozumie i jest zainteresowany wszystkim. Wypowiada pojedyncze, proste słowa i ma ogromny zasób słów dźwiękonaśladowczych, za pomocą których rozmawia. Każdy dzień jest rehabilitacją ruchową, logopedyczną, hipoterapią, dogoterapią, hydroterapią, tyfloterapią i dziesiątkami innych zajęć.

1% podatku

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

nr KRS: 0000037904

koniecznie z dopiskiem:

3028 ZDUNKOWSKI Bartosz

 

Darowizny

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

nr konta: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615  

w treści przelewu: "3028 Zdunkowski Bartosz darowizna na pomoc i ochronę zdrowia"

Rafał Grzyb

 

Rafał urodził się 17 czerwca 1998 roku z poważnymi wadami układu nerwowego, między innymi z rozszczepem kręgosłupa, przepukliną oponowo - rdzeniową, wodogłowiem i wieloma współistniejącymi chorobami. Od pierwszej doby życia do dnia dzisiejszego przebył ponad 10 operacji, aby mógł w miarę normalnie żyć i funkcjonować, pomimo porażenia kończyn dolnych i konieczności poruszania się na wózku inwalidzkim. Kilka lat temu u Rafała zdiagnozowano także Zespół Aspergera, rodzaj zaburzenia rozwojowego ze spektrum autyzmu, które sprawia, że żyje trochę we własnym świecie. Mimo wszystkich przeciwności Rafał jest radosny i pogodny. Ma nieprawdopodobną pamięć do liczb, działań matematycznych, tekstów piosenek i języków obcych. Interesuje się zwierzętami, szczególnie psami. Bardzo lubi śpiewać i grać na bongosach. Jego radość, chęć do życia i pogoda ducha daje całej naszej rodzinie siłę do pokonywania wszelkich trudności, by móc zapewnić mu jak najlepsze warunki rozwoju i pomóc odnaleść się w świecie, w którym jest nieco zagubiony.
 

 

1% podatku

 

Sowarzyszenie Rodziców Dzieci Chorych "To Ma Sens"

nr KRS: 0000331638

koniecznie z dopiskiem: GRZYB Rafał

bottom of page