top of page

Z okazji setnej roczni odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowany został na terenie SHAPE międzynarodowy konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży 123 Years. Jego celem było przybliżenie społeczności międzynarodowej historii Polski i jej drogi do niepodległości. W tym celu powstała strona internetowa                              , na której opublikowano komiks opowiadający współczesnym językiem nasze dzieje.

Tematem konkursu była niepodległość w różnych aspektach przeszłości i teraźniejszości. Udział wzięło 25 dzieci głównie z Polski, ale także z Rumunii i Stanów Zjednoczonych składając łącznie do konkursu 28 prac, o dużej wartości artystycznej i merytorycznej.

 

26 listopada w SHAPE International Liblary została otwarta wystawa pokonkursowa, podczas której wręczono nagrody laureatom i nagrody pocieszenia wszystkim uczestnikom. Obecny na uroczystości Dyrektor Generalny SHAPE International School, pan Jose Pittelioen podziękował dzieciom i młodzieży za udział i zaangażowanie w konkursie. Słowa podziękowania skierował również do rodziców, „bo to właśnie oni są pierwszymi nauczycielami i wzorem patriotyzmu dla swoich podopiecznych” powiedział Dyrektor". „Każdy uczestnik jest zwycięzcą…” nadmieniła pani kierownik Joanna Jurkiewicz i razem z Panią Justyną Balicką, inicjatorką konkursu i główną koordynatorką, podziękowała za wysoki poziom artystyczny prac konkursowych.

    

Nagrody zostały ufundowane przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą w Warszawie. Niespodzianki dla każdego uczestnika przygotował również, pełniący obowiązki Polskiego Narodowego Przedstawiciela Wojskowego przy SHAPE, Pan Płk Paweł Marcinkowski, który wręczał je osobiście.

Międzynarodowy konkurs

plastyczny 123 Years

bottom of page