top of page

Ogłoszenia parafialne

10 stycznia 2021

Drodzy Siostry i Bracia! Rodzino Wojskowa! 

 

Przedłużeniem świątecznej atmosfery w polskiej tradycji jest wizyta duszpasterska w naszych domach, połączona z modlitwą i błogosławieństwem rodzin. Nie możemy dopuścić, aby pandemia zniszczyła tę wielowiekową tradycję. Ufając, że Pan kiedyś oddali od nas to trudne doświadczenie, a jednocześnie w poczuciu odpowiedzialności za wspólne bezpieczeństwo i przepisy sanitarne, chcemy i w tym roku ją kontynuować, chociaż w innej formie. 

A zatem przez wszystkie niedziele stycznia na Msze św. w Brunssum oraz Jemappes( w Belgii przepisy nadal pozwalają  na 15 osób na Mszy św.) będziemy modlić się o zdrowie, błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla Nas wszystkich w Nowym Roku 2021. Natomiast dopełnieniem modlitwy i spotkania w kościele niech będzie liturgia domowa, na którą złożą się: wspólna modlitwa i błogosławieństwo dla rodziny, błogosławieństwo małżonków i dzieci oraz - jeśli to możliwe - wspólne kolędowanie.

Propozycję modlitwy dołączyłem poniżej w załączniku.

Kiedy przepisy sanitarne pozwolą, na wizytę duszpasterską w domach proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy, celem ustalenia terminu.

Duchu Święty, który udzielasz nam daru Świętej Rodziny, odnów Miłość w sercach wszystkich domowników, których dziś Tobie polecamy. Złącz ich w jedno, napełnij pokojem!

Z duszpasterskim błogosławieństwem,

kapelan Grzegorz Przewrocki

gprzewrocki0@gmail.com

+32475655378

15 grudnia 2020

1. Drodzy Parafianie! Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i mimo trudnej sytuacji „pandemii” pragniemy z wiarą i po chrześcijańsku przygotować się do tego wielkiego wydarzenia. Odbyliśmy wigilijne spotkania w naszej rodzinie wojskowej, gdzie to było możliwe. Opłatki, które Wam przekazałem niech będą wyrazem naszej łączności. Pragnę dzielić się z Wami tym symbolem pokoju i wzajemnej dobroci. Ci z Państwa, którzy nie mieli okazji jeszcze zaopatrzyć się w opłatki, mogą je odebrać w następujących miejscach lub u wymienionych osób:

- Sekretariat PPW, Bruksela

- kancelaria Wydziału Administracyjno - Gospodarczego (WAG) w PNPW, SHAPE

- u pani katechetki Bernadetty Gronek, Mons

- Sekretariat WAG, Brunssum

- u księdza kapelana, Bruksela.

2. Korzystając z okazji bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję „Szlachetna Paczka”. Wsparliśmy Dom Pomocy Społecznej dla chłopców z niepełnosprawnością intelektualną w Broniszewicach. Serdeczne Bóg zapłać.

20 października 2020

1. W ostatnich dniach została otwarta kaplica w SHAPE, jednak możliwość odprawiania nabożeństw obwarowana jest szeregiem warunków, które mocno ograniczają wspólne uczestnictwo we mszy. Dlatego pozostajemy przy obecnej lokalizacji w Jemappes, gdzie mamy możliwość gromadzenia się właściwie bez większych ograniczeń, poza oczywistymi wymogami higieny. Z wdzięcznością przyjmujemy gościnę i życzliwość wspólnoty z Jemappes, tym bardziej, że przy zaostrzającej się sytuacji związanej z COVID-19 nie jest pewna dalsza działalność kaplicy w SHAPE.

2. Także w Ressaix będą kontynuowane msze święte i nabożeństwa według stałego harmonogramu mimo niedawnego pożaru na terenie Polskiej Misjii Katolickiej.

13 września 2020

1. Spowiedź święta w każdą niedzielę pół godziny przed mszą w kaplicy Najświętszego Sakramentu - po prawej stronie ołtarza.

 

2. Lekcje religii w tym roku będą organizowane w Szkole Polskiej, a nie jak do tej pory w budynku kaplicy International SHAPE Chapel. Katechezy prowadzone są przez panią Bernadettę Gronek dla różnych grup wiekowych. Zapisy również u pani Bernadetty bernadetta.gronek@gmail.com

grupa Najmłodsza:

klasa 1 szkoły podstawowej, I Komunia 2019/20 oraz I Komunia 2020/21

  • piątki godz. 17.00 - 17.50

 

grupa Bierzmowanie:

młodzież od 14 roku życia

  • czwartki godz. 19.00

bottom of page