International mass

W niedzielę 11 czerwca w SHAPE została odprawiona wspólna msza święta dla wszystkich narodowości pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego przy NATO i Unii Europejskiej, ks. abpa Alaina Paula Lebeaupina.

Bez większego rozgłosu i reklamy zebrała się spora grupa wiernych, by na wspólnej modlitwie dziękować za 50 lat istnienia SHAPE. Piękny czas i potrzebny dla budowania nowych więzi pomiędzy katolikami z różnych krajów i dla zacieśnienia już istniejących relacji i przyjaźni. Podczas homilii, którą wygłosił Nuncjusz, podkreślono wielokrotnie, że wspólnota to miejsce, z którego się czerpie dla siebie i w które wnosi się własny wkład, miejsce gdzie relacja jest obustronna i wzajemna. Tak właśnie było. Razem z innymi wspólnotami w rodzinnym nastroju przygotowaliśmy tę uroczystość wraz z piknikiem, podczas którego mogliśmy świętować i cieszyć się swoją obecnością. Polska społeczność była przede wszystkim odpowiedzialna za służbę liturgiczną, którą godnie sprawowali lektorzy, ministranci i ministrantki.

Autorem tego świetnego pomysłu był ksiądz PJ Camiring, kapelan armii Stanów Zjednoczonych. Bardzo dziękujemy i czekamy na kolejne takie spotkanie może za rok, bo chociaż była to pierwsza impreza tego typu w SHAPE, to mamy nadzieję, że nie ostatnia i że rozpoczęła nowy zwyczaj regularnych spotkań wszystkich katolików związanych z SHAPE na modlitwie.